Rajd dla Życia

Celem Rajdu dla Życia jest promocja Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W miejscowościach, przez które prowadzi trasa, bezpłatnie rozprowadzane są materiały pro life. Inicjatywa ma charakter pielgrzymki życia przez polską ziemię, nie brakuje zatem wspólnej modlitwy za dzieci poczęte oraz świadectwa.
W 2016 r. Rajd dla Życia wystartował już po raz siódmy. Pierwszy raz włączyli się w te piękne dzieło młodzi z archidiecezji katowickiej.

Dokładnie o 8.10 grupa trzynastu osób z archidiecezji katowickiej wyruszyła spod katedry Chrystusa Króla w Katowicach w drogę na Światowe Dni Młodzieży. Dziewięcioro z nich pojechało na rowerach, pozostali pomagali w kwestiach technicznych.

Nie obyło się bez przeszkód – już po przejechaniu kilku kilometrów, jednemu z uczestników posłuszeństwa odmówił… rower. Na szczęście szybko udało się go naprawić.

Na pierwszym postoju czekała nas niebywała niespodzianka. Zupełnie nieplanowanie byliśmy świadkami powrotu Ojca Świętego Franciszka z dzisiejszej podróży do Oświęcimia. Papież uśmiechał się do nas, był tuż obok nas!
Spotkanie z papieżem Franciszkiem w Chrzanowie

Po drodze – co najistotniejsze w Rajdzie dla Życia – udało nam się porozmawiać z ludźmi o ochronie poczętego życia. Jeden ze spotkanych przechodniów opowiedział nam historię ze swojego życia: jak wymodlił sobie wnuczkę, którą rodzice – gdy dowiedzieli się, że żyje pod sercem mamy – chcieli zabić. Doświadczył on rzeczywistej mocy modlitwy.

Po drodze zatrzymaliśmy się w parafii św. Jakuba w Sance, gdzie ugościł nas i opowiedział o Matce Bożej, która wyprasza dar macierzyństwa, przesympatyczny proboszcz – ks. Jarek.

Najmłodszym uczestnikiem Rajdu był trzynastoletni Mikołaj, który nawet przez moment nie podjechał samochodem, a na postojach zarażał wszystkich dobrym humorem i bezproblemowo dojechał do Krakowa.

O godz. 18.00, wszyscy, cali i zdrowi, dojechaliśmy do Krakowa, gdzie przy kościele mariackim zakończyliśmy Rajd dla Życia na trasie Katowice-Kraków.
Meta w Krakowie

W Krakowie spotkaliśmy się z naszymi rajdowymi kolegami z Legnicy i wspólnie postanowiliśmy jedno: widzimy się w przyszłym roku na trasie Rajdu dla Życia!

Historię Rajdu dla Życia oraz przebieg kolejnych edycji można poznać na BLOGU oraz STRONIE