Łaziska Górne

Parafia
pw. Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Łaziskach Górnych
Dekanat
Łaziska
Adres
ul. Kościelna 4
43-170 Łaziska Górne
Strona WWW
http://www.ksmlaziska.one.pl/
Spotkania
Spotkania odbywają się w soboty, kilka razy w miesiącu.
Kierownictwo
  • Asystent: ks. Łukasz Nocoń
  • Prezes: Mateusz Muszer, 512683467
  • Zastępca prezesa: Adam Słomiany
  • Sekretarz: Marta Okoń
  • Zastępca sekretarza: Marlena Głodek
  • Skarbnik: Anna Starzyczna
Mapa dojazdowa

Nasz oddział spotyka się co kilka tygodni w soboty o godz. 19.00. Spotykamy się w będącej pod naszą opieką kawiarence – dosłownie – pod farą, gdzie zawsze omawiamy bieżące sprawy i przeprowadzamy spotkanie formacyjne. Każdy z członków bądź sympatyków może poprowadzić takie spotkanie, wystarczą chęci i interesujący temat. W razie potrzeby można oczywiście liczyć na pomoc bardziej doświadczonych członków.

Jesteśmy raczej starzejącą się grupą, aczkolwiek można spotkać i młodsze osoby – najmłodsi kończą gimnazjum a najstarsi studia i/lub pracują.
Oprócz standardowych spotkań formacyjnych, bywają również luźniejsze, jak na przykład grillowanie w okolicach czerwca czy wspólny wyjazd do kina. Z racji tego, iż zajmujemy się kawiarenką, większość z nas bierze udział w organizowanych tam spotkaniach, podczas których można porozmawiać, obejrzeć film, pokibicować przy okazji meczu, pograć w bilarda, piłkarzyki, gry planszowe.

Możliwości spędzania wolnego czasu mamy wiele i wykorzystujemy je w gronie swoim oraz innych naszych znajomych, których również w taki sposób staramy się przyciągać bliżej Kościoła.