Kłodnica

Parafia
pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rudzie Śląskiej - Kłodnicy
Dekanat
Kochłowice
Adres
ul. Kochłowicka 6
41-706 Ruda Śląska
Strona WWW
https://www.facebook.com/ksmklodnica/
Spotkania
Spotkania odbywają się w każdy piątek.
18.00 - Msza Święta
19.00 - spotkanie KSM
Kierownictwo
  • Asystent: ks. Jan Myśliwiec 
  • Prezes: Aleksandra Zaczek, 512206291
  • Sekretarz: Katarzyna Borys
  • Skarbnik: Rafał Szklarski
Mapa dojazdowa

 

Jesteśmy niestereotypową grupą młodych ludzi: nam chce się chcieć. My nie narzekamy, my działamy i przez to ubogacamy się nawzajem. Wespół zespół gimnazjalista ze studentem, uczeń z osobą pracującą. Bo razem i w Bogu możemy wszystko!

Co piątek o 18 spotykamy się na mszy świętej, by dziękować Bogu za siebie nawzajem i prosić o siły, chęci i jedność. Każdy trzeci piątek miesiąca spędzamy na wyjątkowych rozmowach przed Najświętszym Sakramentem. W tym czasie łączymy się we wspólnej modlitwie i śpiewie. Po mszy udajemy się do salki parafialnej, która jest jaskinią naszych pomysłów.

Podczas spotkań dzielimy się swoimi doświadczeniami, stawiamy sobie nowe cele oraz integrujemy się poprzez śpiew i zabawę. Każdy z nas może tutaj uciec na chwilę od codziennych spraw, ale czasem też skupić się właśnie na nich, jeżeli tematyka spotkania tego wymaga. Po każdym spotkaniu chodzimy na halę, aby po rozwoju duchowym, kształcić także swoje umiejętności i ciało.

W parafii organizujemy festyn parafialny, drogę krzyżową ulicami parafii, budujemy jeden z ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wspólnie przygotowujemy Jarmark Świąteczny, podczas którego sprzedajemy nasze własnoręczne wykonane ozdoby. 

Nasz Oddział traktujemy jak rodzinę, w której możemy wzrastać jeszcze wyżej. Pogłębiać naszą wiarę, zbliżać się do Pana Boga, a naszą salkę traktujemy jak drugi dom, do którego chętnie wracamy i spędzamy w nim czas.