Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa

Dziennikarz z wartościami – profesjonalizm i etyka w radiu, to temat drugiej edycji Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa, do udziału w której zapraszamy młodzież szkół średnich i studentów. Warsztaty odbędą się 9 grudnia w siedzibie Radia eM w Katowicach (ul. Wita Stwosza 11).

Warsztaty poprowadzą Justyna Stolfik-Binda, reporter Radia eM, oraz ks. Rafał Skitek, redaktor naczelny Radia eM. Uczestnicy dowiedzą się, na czym polega praca katolickiego dziennikarza radiowego, jakimi zasadami i wartościami winien on się kierować, co oznaczają profesjonalizm dziennikarza oraz etyka dziennikarska. Nauczą się, jak napisać informację radiową i zbudować serwis informacyjny, jak wygląda przygotowanie reportażu radiowego. Uczestnicy będą mogli także zobaczyć, jak wygląda studio radiowe.

Warsztaty są bezpłatne, z racji ograniczonej liczby miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia odbędą się w dwu grupach:
1) 9.00-14.00,
2) 15.00-20.00.
W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, wiek oraz grupę, w której chce się uczestniczyć. Zapisy: ksm.katowice@gmail.com lub 501277662.

Organizatorami II edycji Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa są Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Katowickiej oraz Radio eM.

Patronat medialny objęli Instytut Gość Media i Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA.

Wydarzenie na Facebooku

Plakat

 


Zapraszamy do udziału w Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa, która odbędzie się 22 kwietnia (sobota) w godzinach 9.00-14.00, w sali Benedyktynka w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

Udział jest bezpłatny, z racji ograniczonej ilości miejsc, należy zgłosić się, wypełniając formularz: https://goo.gl/forms/UM6NDhgEU3pwIN8f1.

Warsztaty poprowadzą ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik prasowy KEP, ks. Zbigniew Kucharski, Asystent Generalny KSM,
dr Barbara Wolek-Kocur, PR-owiec, copywriter,
Joanna Juroszek, dziennikarka Gościa Niedzielnego,
Maciej Witkowski, dziennikarz, operator kamery w 4motive.pl, youtuber.

Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa to wspólny projekt Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski. Bezpłatne warsztaty dziennikarskie mają rozwinąć wśród młodzieży umiejętności skutecznego funkcjonowania w mediach.

Wydarzenie na Facebooku

plakat Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa