Nieplanowane – iść czy nie iść?

Mimowolne, incydentalne, losowe, niezamierzone, przygodne, okazjonalne, przypadkowe. Między innymi takie synonimy dla słowa „nieplanowane” możemy znaleźć w słowniku. Z zasady (i przez ludzką naturę), gdy coś nie jest zgodne z naszym planem, próbujemy się tego pozbyć, wyeliminować, sprawić, żeby jak najszybciej zniknęło, aby nic go nie zaburzało. I mamy do tego pełne prawo.

A gdyby dołożyć do tego słowo „dziecko”? Trochę to zmienia postać rzeczy, prawda?

Znalezione obrazy dla zapytania nieplanowane

Film pt. „Nieplanowane” jest oparty na faktach opisanych w książce autorstwa Abby Johnson. Opowiada historię samej autorki – byłej dyrektorki największej organizacji „non-profit”, wykonującej masowe aborcje.

Właściwie wiesz, co to aborcja, że jest zła, że Kościół jest przeciwko niej i twierdzisz, że się z tym zgadzasz… chociaż argumenty typu „prawa kobiet” też trochę do Ciebie przemawiają… Po obejrzeniu filmu „Nieplanowane” do głowy Ci nie przyjdzie, żeby tak pomyśleć, a wszystkie wątpliwości znikną. „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka”. Historia Abby Johnson uświadamia rzeczy oczywiste… ale czasem nawet rzecz oczywistą trzeba zobaczyć, żeby bez wahania przyznać, że jest po prostu prawdą.

To będzie najlepiej wydane 20 zł w tym roku. Odczucia po wyjściu z sali kinowej? Gula w gardle, kamień na sercu i wdzięczność… za moje życie. „Jeśli w tym roku miałbyś/miałabyś zobaczyć jeden film – zobacz „Nieplanowane”.