Weekend u św. Walentego

KSM-owiczko, KSM-owiczu, pamiętasz dni w diecezjach, które odbywały się przed Światowymi Dniami Młodzieży w całym kraju? Okazaliśmy wtedy ogromną gościnność wobec naszych zagranicznych kolegów i koleżanek. Dziś my chcemy zaprosić Cię na Śląsk i tutaj Cię ugościć.

Zarezerwuj sobie weekend 15-17 listopada, zbierz ekipę i przyjedź do Bierunia Starego. Z pomocą bieruńskiej społeczności zapewnimy Ci noclegi i posiłki u rodzin, a także wejściówki do miejsc, z których słynie nasz region. Chcemy pokazać Ci m.in. kopalnię Guido. To szczególny rok dla Śląska. Obchodziliśmy w sierpniu setną rocznicę wybuchu pierwszego powstania śląskiego. Dlatego też zaplanowaliśmy wizytę w Muzeum Powstań Śląskich i wykład na temat wybuchu pierwszego z nich. Nie zabraknie czasu na wspólną modlitwę. Św. Walenty patronuje osobom zakochanym, dlatego chcemy się modlić w intencji odnalezienia dobrej miłości; odwiedzimy także naszą śląską Gospodynię – Matkę Boską Piekarską.

https://www.facebook.com/ksm.archidiecezjikatowickiej/videos/2165580170215251/

Pobyt u rodzin umożliwi Ci poznanie śląskiej kultury i naszej śląskiej godki, a czas spędzony z KSM-owiczami z całej Polski wymianę doświadczeń i integrację. Będzie także czas na potańcówkę, bo KSM-owicz to człowiek do tańca i do różańca! Co ważne, jedyny koszt, jaki poniesiesz, to koszt transportu na całe trzy dni  (który załatwiasz we własnym zakresie; przejazd do miejsc zwiedzania wyniesie łącznie ok. 200 km). Całą resztą zajmiemy się my.

Weekend u św. Walentego

Weekend u św. Walentego zbliża się wielkimi krokami. Zobaczcie, jak do udziału zaprasza Was Dominika 🙂 Przypominamy, że na zgłoszenia czekamy do 16 października!http://katowice.ksm.org.pl/2019/09/weekend-u-sw-walentego/

Opublikowany przez KSM Archidiecezji Katowickiej Niedziela, 6 października 2019

Czekamy na Twoje zgłoszenia do 16 października na adres ksm.katowice@gmail.com. W razie pytań, skontaktuj się z nami mailowo albo telefonicznie (Monika: 660564244, ks. Michał: 691515222).

Wróć myślami do Światowych Dni Młodzieży, przypomnij sobie doświadczenie młodego Kościoła i wszystkie dobre, niecodzienne chwile, które wtedy przeżyłeś, i podejmij decyzję – przyjedź na Śląsk.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Gość Niedzielny i Radio eM.
Zaproszenie skierowane jest do osób związanych z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży.

https://www.facebook.com/ksm.archidiecezjikatowickiej/videos/708424389626751/

Czeka św. Walenty, czekamy i my!

Zaproszenie