13. Piesza Pielgrzymka Młodych Archidiecezji Katowickiej

Już 28 sierpnia wyruszy 13. Piesza Pielgrzymka Młodych Archidiecezji Katowickiej!  Jesteś młody? Czujesz się młodo? Chodź z nami!

Nie jesteście przyszłością, nie tkwicie w „międzyczasie”, lecz jesteście Bożym „teraz” (papież Franciszek). Te słowa będą nas prowadzić podczas tegorocznej pielgrzymki młodych Szlakiem Orlich Gniazd na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 28-31 sierpnia.

„Doświadczenia poprzednich pielgrzymek pokazują, że w czasie tych kilku dni wspólnej wędrówki i modlitwy Pan czyni nam wielkie rzeczy. Pielgrzymka będzie okazją, żeby świadczyć o Jezusie i odpowiedzieć na wezwanie Maryi, które skierowała do dzieci fatimskich: módlcie się wiele i czyńcie ofiary. Nie zabraknie też czasu na spowiedź, rozmowy, śpiew, trochę sportu i zabawy”- zapewniają organizatorzy, czyli ks. Wojciech Iwanecki i młodzież z Młodzi dla młodych.

Trasa pielgrzymki (ok. 80 km) prowadzi przez Jurę Krakowsko-Częstochowską. Koszt: 100 zł (50 zł przelewem, 50 zł gotówką na miejscu zbiórki). Organizatorzy zapewniają: przejazdy autokarami, noclegi, świeży chleb w drugim dniu pielgrzymki, ubezpieczenie, transport bagaży oraz zabezpieczenie medyczne.

Wszystkie szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie Młodzi dla młodych.

Zapraszamy każdego KSM-owicza do udziału w pielgrzymce! Jeśli kiedykolwiek szedłeś pieszo na Jasną Górę, wiesz, że to zawsze jest dobry czas. Ten bez wątpienia także taki będzie!