Wiesz, że cię kocham…

LEDNICA. Słyszysz ten skrót po raz pierwszy? A może jesteś stałym bywalcem na Polach Lednickich? LEDNICA to skrót od wezwania, które ma nieść to wydarzenie, spotkanie młodych: Ludzie Ewangelii Daleko Nieście Imię Chrystusa Amen.

KSM naszej archidiecezji co roku rozpoczyna wyjazd na Lednicę już w piątek, na miejsce dojeżdżamy nad ranem, potem spacerujemy do bram i czekamy na ich otwarcie. Zajmujemy miejsce w sektorach i czas, który nam pozostaje, możemy przeznaczyć na integrację z naszymi oddziałami, przyjaciółmi czy poznawać nowe osoby.

Są namiot adoracji, pole spowiedzi, które pozwalają nam lepiej przygotować się do wydarzenia najważniejszego, czyli Eucharystii. Czas do niej spędzamy również na tańcach lednickich czy słuchaniu ciekawych konferencji oraz oglądaniu różnych parad, np. tańca z ogniem, procesji sióstr zakonnych, które tym razem zostały posłane przez biskupa do ludzi, procesji orłów czy podniebny pokaz artystyczny w wykonaniu awionetek, pokaz fajerwerków.

Eucharystia rozpoczęła się o godz. 20.00, jest to najbardziej niesamowite przeżycie w ciągu całego tego dnia. Kiedy uczestniczy się w mszy wraz z 70 tysiącami innych osób, setkami księży, stojąc na bosaka na trawie, po trudnym, upalnym dniu, następuje ochłodzenie, dające wszystkim wytchnienie, czujemy, że naprawdę warto tu być i czujemy, dla kogo to robimy. Czytanie usłyszeliśmy od niewidomej dziewczyny, a Ewangelia została zaśpiewana, kazanie wygłosili bracia dominikanie, czemu towarzyszył przepiękny zachód słońca.

Zakończeniem była konferencja przetłumaczona na język polski i zawierzenie się Jezusowi oraz specjalne przesłanie papieża Franciszka z Rzymu. Potem przejście przez bramę jako przypieczętowanie zawierzenia Jezusowi.

Najważniejszym przesłaniem był cytat „Wiesz że cię kocham”, który można interpretować w dwojaki sposób: jako słowa, które Bóg chce skierować do nas, oraz jako zdanie które my chcemy skierować do Boga. W tym roku na Polach Lednickich było 70 tysięcy ludzi. Może za rok będziesz wśród nich?