KSM Katowice w TV Trwam i Radiu Maryja

7 czerwca KSM naszej diecezji został zaproszony do Torunia w niecodziennej sprawie. Poproszono nas o udzielenie wywiadu w programie „Westerplatte Młodych” w telewizji Trwam oraz o poprowadzenie audycji w Radiu Maryja.

Rozmawialiśmy na temat “Mieć czy być – jak to połączyć”. Od początku naszej podróży towarzyszył nam lekki stresik. Nie mieliśmy jeszcze bowiem okazji brać udziału w takim wydarzeniu. Gdy dotarliśmy do studia, panie charakteryzatorki zabrały nas do swojej pracowni, by co nieco nas upiększyć.

O godzinie 18:00 weszliśmy do sali nagrań. Poznanie planu telewizyjnego od drugiej strony kamery to coś niesamowitego. Trwały tam ostatnie przygotowania i o 18:15 rozpoczął się program. Wywiad przeprowadzała Karolina Błażejczyk. Rozmawialiśmy m.in. o tym, czym jest nasze bogactwo, jak bogacenie się wpływa na nasze życie i czy katolik może być bogaty.

Po przeprowadzonym wywiadzie udaliśmy się na kolację, po której rozpoczęła się audycja w Radiu Maryja. Tam przez dwie godziny mogliśmy szerzej wypowiedzieć się w temacie, o którym rozmawialiśmy w telewizji. Po zakończonej audycji odmówiliśmy kompletę.

Na koniec dnia postanowiliśmy zwiedzić Toruń. Cały dzień był dla nas dniem pełnym wrażeń i pozytywnych emocji. Wzbogaciliśmy nasze życie o nowe doświadczenia i nowe znajomości.

Sebastian Pikus, KSM Jejkowice

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/audio/audycje-dla-mlodych/czas-wzrastania-miec-czy-byc-jak-to-polaczyc/