Nowości z Warszawy! Rada Krajowa KSM

11 maja br. w Warszawie odbyła się Krajowa Rada KSM, w której wzięliśmy udział razem z naszym Asystentem Diecezjalnym – ks. Michałem Anderką.
Obrady rozpoczęły się o godz. 10:00 w Sekretariacie Komisji Episkopatu Polski.

Po modlitwie i krótkim przywitaniu delegacji diecezjalnych Stowarzyszeń została omówiona kwestia poprawek do Statutu, które przygotowano zgodnie ze wskazówkami Rady Prawnej KEP. Po przedstawieniu zmian, jednogłośnie przyjęto dwie uchwały dotyczące poprawionego i uzupełnionego Statutu. Został także omówiony tegoroczny „Rajd dla życia”, którego trasa będzie prowadziła z Rostkowa do Zabawy.
Kolejną, bardzo ważną częścią KR było posłanie 18 nowych instruktorów KSM. W ich gronie, co ogromnie nas cieszy, znalazła się nasza KSM-owiczka, Dominika Łowisz!

Dominika Łowisz

Następnie przeszliśmy do Sanktuarium św. siostry Faustyny, gdzie odbyła się Eucharystia pod przewodnictwem księdza biskupa Artura Mizińskiego oraz nabożeństwo ekspiacyjne.
Po przerwie na modlitwę oraz obiad, wróciliśmy do obradowania. KSM Diecezji Drohiczyńskiej przedstawił ofertę wyjazdów wakacyjnych do Broku, Murzasichle i Drohiczyna. Kolejnym punktem było omówienie działalności i planów na przyszłość Wydawnictwa „Gotów”. Została także poruszona kwestia projektu „Środowisko młodzieży” oraz grupy Prezesów i Skarbników na Facebooku. Następnie otrzymaliśmy informacje dotyczące Akademii Służby i Rozwoju na Śnieżnicy, która odbędzie się od 15 do 22 lipca br., a jej tematem będzie „KSM-owicz teraz”.

Jednym z kluczowych punktów było odczytanie odezwy Prezydium KR, która jest dostępna na stronie: http://ksm.org.pl/aktualnosci/kosciol-to-my

W ramach wolnych wniosków koło KSM działające przy krakowskim AGH zachęciło studentów do uczestnictwa w podejmowanych przez nie inicjatywach, KSM z Tarnowa zaprosił na kolejne „Miasteczko Modlitewne” w Zabawie (27.07-02.08), KSM-owicze z diecezji zamojsko-lubaczowskiej zaproponowali udział w organizowanym przez nich konkursie, z kolei KSM Wrocław zachęcił do wolontariatu podczas Europejskiego Dnia Młodzieży.

Po zakończeniu obrad mieliśmy przyjemność zwiedzić wystawę „Śladami Jezusa”, która w profesjonalny i ciekawy sposób przedstawia m.in. Golgotę i Grób Pański, narzędzia użyte podczas biczowania i ukrzyżowania czy Całun Turyński.

Wróciliśmy pełni energii do działania. Gotów!