Rekolekcje wielkopostne

Nowe miejsce, nowy termin, nowi KSM-owicze…. O co może chodzić? W dniach 30 i 31 marca br. przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne, które poprowadził nasz ksiądz Asystent Diecezjalny – ks.Michał Anderko.

W sobotę rano przyjechaliśmy do Brennej Leśnicy i w asyście pięknej pogody oraz cudownych widoków rozpoczęliśmy czas „zbierania się na nowo”. Z racji tego, że dołączyli do nas nowi KSM-owicze z tworzącego się oddziału w Pawłowicach, zaczęliśmy od przedstawiania się. Następnie ksiądz Michał zaproponował nam medytację metodą „lectio divina”, a także wygłosił konferencję. Kolejnym, najważniejszym punktem naszego dnia była Eucharystia, po której wyruszyliśmy na górski spacer. „Nocą Nikodema” (czyli wieczorem trudnych pytań) oraz adoracją krzyża zakończyliśmy pierwszy dzień.

Niedziela upłynęła pod znakiem kolejnych konferencji ks.Michała, w których odniósł się do bycia KSM-owiczem, a także medytacji i oczywiście Eucharystii. Popołudnie spędziliśmy na… stoku narciarskim, rozważając kazanie papieża Franciszka z Mszy Posłania z tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w kontekście bycia „Bożym teraz” jako KSM-owicze. Nasz weekend zakończyliśmy rozmowami przy kawie i ciastku. Pełni sił i chociaż trochę „pozbierani”, wróciliśmy do domów.

To był dobry, Boży czas!