Jak dobrze spożytkować weekend, czyli rekolekcje KSM

Kokoszyce, ul. Pałacowa 53, czyli jak dobrze spożytkować weekend! Powołanie, tożsamość, modlitwa i adoracja, zabawa, mnóstwo radości, przyrzeczenie, nowi członkowie, wspólnota… W tych kilku słowach można streścić minione rekolekcje kandydackie w Kokoszycach.W piątek, 14 grudnia, w domu rekolekcyjnym rozległ się stukot walizek i tupot 43 KSM-owiczów oraz młodych ludzi, chcących poznać nasze Stowarzyszenie. Tradycyjnie, rozpoczęliśmy w kaplicy, następnie kolacja, Eucharystia, a na koniec zabawy integracyjne.

W przeciwieństwie do stosunkowo krótkiego piątkowego wieczoru, sobota przyniosła mnóstwo wrażeń. Skoro przeżywamy adwent, nie mogło obyć się bez rorat z prawdziwego zdarzenia!

Następnie jedna z konferencji, podczas której nasz tegoroczny rekolekcjonista, ks. Roman Chromy, przybliżył nam temat powołania w świetle nauczania papieża Franciszka.

Mieliśmy też okazję zobaczyć film pt. „Tożsamość 1918-2018” oraz wysłuchać świadectwa Magdy Dyłki o tożsamości i jej przygodzie z KSM-em.

Popołudnie spędziliśmy w terenie, odkrywając poprzez grę i nutkę rywalizacji, czym naprawdę jest nasza wspólnota.

Niezwykłym doświadczeniem było też spotkanie z ojcem Euzebiuszem

z Franciszkańskiego Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego, który opowiedział nam o jego drodze rozeznawania powołania. Po kolejnej konferencji ks. Romana, przyszedł czas na wspólny wieczór przy kominku, a przed snem jeden z najważniejszych punktów naszego pobytu w Kokoszycach – adoracja i spowiedź.

Niedzielę spędziliśmy na godzinie świadectw czy rozmowie w grupach o naszych oddziałach. O godz. 11:30 rozpoczęliśmy Eucharystię, podczas której 15 kandydatów złożyło przyrzeczenie, a tym samym zasiliło grono członków KSM. Wspólny weekend zakończyliśmy uroczystym obiadem.

Tydzień przed świętami, porządki, gotowanie, zakupy, a nas nie było w domu? Właśnie tak! I za rok zrobimy dokładnie to samo, bo warto być GOTÓW na to, co najważniejsze, czyli przyjście Pana.

Galeria zdjęć