Ogólnopolski Zlot KSM na Jasnej Górze

24 lutego będzie szczególnym dniem dla KSM-owiczów z całej Polski. Na Jasną Górę zjadą się przedstawiciele wszystkich diecezji, w których działa KSM. Razem będziemy chcieli zawierzyć całe nasze Stowarzyszenie, każdego z nas, Matce Bożej Królowej Polski.

Serdecznie zapraszamy Was, zarówno młodzież, jak i Księży Asystentów, do wspólnego pielgrzymowania do Czarnej Madonny. Na Jasną Górę dotrzemy ok. godz. 12. Będziemy mieli czas na zwiedzenie sanktuarium i obiad.

Uroczyste obchody rozpoczną się o godz. 14.00 spotkaniem, podczas którego m.in. zobaczymy powstały specjalnie na tę okazję film dokumentalny o KSM-ie. O 17:30 będziemy uczestniczyli w Mszy Świętej. Po Mszy czas wolny do godz. 20.00, kiedy to spotkamy się na adoracji przed Cudownym Obrazem, podczas której biskupi zawierzą cały KSM opiece Maryi. Po Apelu Jasnogórskim udamy się w drogę powrotną. Uroczystości odbędą się podczas Sesji Zarządów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, co da możliwość poznania głębiej struktury krajowej KSM.

Organizujemy wspólny wyjazd autokarem, który wyruszy z Rybnika, przejedzie przez Tychy i Katowice, aby każdy z nas miał możliwie blisko. W tych samych miejscach autobus będzie zatrzymywał się w drodze powrotnej. Autobus będzie odjeżdżał z:
– Rybnika, dworzec PKP – godz. 8:30
– Tychów, kościół Krzyża Świętego, ul. Bzów 15 – godz. 9:20
– Katowic, plac Sejmu Śląskiego –  godz. 10:00.
Koszt wyjazdu, jaki pokryje każdy z nas, to 10 zł, pozostała część zostanie dofinansowana z pieniędzy zebranych z 1% oraz ze środków składek diecezjalnych. Posiłki na miejscu we własnym zakresie.

Zgłoszenia zbiera Dawid Pisarzowski, e-mail: ksm.katowice@gmail.com lub tel.: 662779339. W zgłoszeniu należy podać miejsce odjazdu. Pieniądze należy przelać na konto KSM Archidiecezji Katowickiej: 41 1440 1172 0000 0000 0233 6178 (PKO Bank Polski), w tytule przelewu wpisując: „na cele statutowe, pielgrzymka na Jasną Górę, imię i nazwisko”. O wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona liczbą miejsc w autokarze.

Spotkajmy się tam wszyscy, by oddać się w opiekę Maryi!