23 nowych druhów KSM

W minioną sobotę, podczas rekolekcji KSM, 23 druhów złożyło przyrzeczenie na członka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Chęć włączenia się w struktury KSM młodych, pochodzących z różnych rejonów diecezji, pobłogosławił ks. bp Adam Wodarczyk.

W rekolekcjach wzięło udział blisko 70 młodych osób, które wsłuchiwały się w konferencje ks. Janusza Wilka, rekolekcjonisty, uczestniczyły we mszach świętych, medytacji Słowa Bożego, wspólnych zabawach, a także w grze terenowej w pobliskiej okolicy.

ks. Janusz Wilk

 

Młodzi mieli okazję zatrzymać się w przedświątecznym zabieganiu i skupić na tym, Który jest najważniejszy. Jak będziesz pięknie żył wobec Boga, to będziesz pięknie żył wobec ludzi i siebie samego – zaznaczył ks. Wilk.

 

Nowi członkowie KSM
Uczestnicy rekolekcji

Najważniejszym momentem rekolekcji była sobotnia Eucharystia,

bp Adam Wodarczyk

podczas której w poczet członków KSM włączone zostały dwadzieścia trzy osoby. Mszy świętej przewodniczył bp Adam Wodarczyk, który przypomniał uczestnikom, że każdy z nas jest głosem świadczącym o Chrystusie. Pytał, czy KSM-owicze chcą być prorokami dla współczesnego świata. Po złożeniu przyrzeczenia życzył nowym druhom KSM wierności Bogu oraz tego, by nigdy nie zatracili Jego w swoim życiu. Nawiązując do słów przyrzeczenia, podkreślił, że Pan Bóg udziela łaski, by spełniać te postanowienia.

 

Przyrzeczenie