8. Rajd dla Życia zakończony

7 lipca w Łodzi nastąpił finał 8. Rajdu dla Życia organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. 27 rowerzystów w dwóch grupach przemierzyło w ciągu siedmiu dni łącznie 1190 km. Przejechali przez teren 16 diecezji oraz 8 województw, a spotkali się pod łódzką archikatedrą. Celem, który ich prowadził, było danie świadectwa o wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci i promocja duchowej adopcji. Hasło, jakie im przyświecało, to: Kierunek: Łódź Piotrowa.

Oświęcim-Łódź

To trasa, jaką przebyli rowerzyści z archidiecezji katowickiej, krakowskiej, lubelskiej i częstochowskiej, w tym nasi KSM-owicze: Łukasz, Paweł i Marta. Były to osoby w wieku 13-56 lat. Codzienny dystans wynosił od 65 do 105 km, co dało 604 km.

Trasa z Oświęcimia do Łodzi prowadzona była przez dziewięć diecezji i pięć województw. Ważniejszymi miastami na trasie były: Kraków, Mielec, Sandomierz, Kazimierz Dolny i Skierniewice.

Gdańsk-Łódź

To druga grupa, która przejechała ok. 583 km. Dzienny dystans wynosił od ok 75-103 km. Uczestnicy przejechali przez teren ośmiu diecezji i i czterech województw. Ważniejsze miejscowości na ich drodze to: Elbląg, Dobre Miasto, Szczytno, Rostkowo k. Przasnysza, Nasielsk, Żelazowa Wola i Łowicz. 

Rajdowiczom towarzyszyła 40-osobowa Grupa Duchowa, która codziennie modliła się koronką do Bożego Miłosierdzia.

Czas Rajdu był okazją do duchowej walki o życie nienarodzonych. Uczestnicy realizowali cel przez modlitwę i wysiłek fizyczny. W trakcie postojów rozdawane były materiały pro life zawierające informacje dotyczące życia ludzkiego i aborcji. Nie zabrakło również rozmów z mediami.