Ważne wydarzenia KSM w okresie letnim

KSM-owicze!

Zbliżają się ważne dla naszej archidiecezji wydarzenia, na które pragniemy Was zaprosić.

1. W najbliższą niedzielę (14.06), ulicami Katowic przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Chcemy włączyć się w radosną manifestację naszych wartości poprzez aktywny udział w Marszu. Mamy nadzieję, że wszystkie Oddziały wezmą udział w tym ważnym wydarzeniu.

Plan Marszu:

  • 10.30 – Msza święta w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach w intencji poszanowania dla życia i rodziny oraz uczestników Marszu;
  • 11.30-11.45 – zbiórka uczestników Marszu przed Archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach;
  • 11.45 – rozpoczęcie Marszu – przejście ul. Wita Stwosza, przez Plac Miarki i ul. Kościuszki do Katowickiego Parku Kościuszki;
  • 12.30-13.00 – zakończenie Marszu i finał akcji „Pieluszka dla Maluszka” (Łąka Koncertowa w Katowickim Parku Kościuszki);
  • 13.00-15.30 – Piknik Rodzinny w Katowickim Parku Kościuszki – Łąka Koncertowa (za Restauracją Patio Park).

Zachęcamy, by każdy Oddział przygotował kolorowe plakaty, transparenty, tablice z napisami o ochronie życia i rodziny i niósł je podczas przemarszu. Szukamy również 10 mężczyzn, którzy w czasie przejścia do Parku Kościuszki będą nieśli nagłośnienie. Prosimy o kontakt: ksm.katowice@gmail.com.
Podczas Marszu zbierane będą podpisy poparcia projektu ustawy o zmianie ustawy nt. planowania rodziny, ochrony płodu ludzkiego i warunków dopuszczalności przerywania ciąży oraz niektórych innych ustaw.

Zachęcamy do reklamowania Marszu!
https://www.facebook.com/marsz.katowice

2. 20 czerwca odbędzie się III Archidiecezjalne Święto Młodych. Jest to kontynuacja spotkania sprzed dwóch lat Rio na Śląsku. Szczegółowe informacje w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/930406623676714/.

3. Zbliżają się lenie rekolekcje KSM. Przypominamy, że odbędą się one w terminie 10-12 lipca w Bobczonce koło Jaworzynki. Koszt wyjazdu 100 zł. Serdecznie zachęcamy do tej formy aktywności duchowej w wakacje. Chętnych prosimy o przesłanie danych do 25 czerwca na adres mailowy: ksm.katowice@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona!

4. W dniach 14-20 sierpnia odbędą się Dni Formacyjne dla Kierownictw, Zarządów i Komisji Rewizyjnych w Ośrodku Rekolekcyjnym na Śnieżnicy (Beskid Wyspowy, Archidiecezja Krakowska, Kasina Wielka). Zachęcamy do wzięcia udziału, przeprowadzone tam szkolenia z pewnością pomogą Wam dobrze kierować Oddziałem.

GOTÓW!