Archidiecezjalne Święto Młodych w Piekarach

Piątek rozpoczął się wspólną modlitwą, Eucharystią i Drogą Krzyżową na kalwaryjskim wzgórzu, a zakończył projekcją filmu „Gdy budzą się demony”. Sobota była dniem pomnażania swoich talentów w sekcjach o różnej tematyce, np. modlitewnej, kulinarnej, zręcznościowej czy podróżniczej. Młodzież wysłuchała również łysych bani, które głosiły Zmartwychwstanie. W tym dniu ks. Grzegorz Suchodolski, dyrektor krajowego biura ŚDM przy KEP oraz sekretarz generalnego komitetu krakowskiego do ŚDM, przewodniczył Eucharystii, a później wspólnie z uczestnikami Archidiecezjalnego Święta Młodych wsłuchał się w świadectwa razem z zespołem Gospel Rain. Przywitał on również Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikonę Salus Populi Romani.

Zwieńczeniem Archidiecezjalnego Święta Młodych, była niedzielna Eucharystia, którą celebrował abp Wiktor Skworc. Skierował do uczestników słowa: „Jesteście jak sól ziemi i zaczyn Bożego Królestwa”. Pod koniec Mszy świętej udzielił błogosławieństwa centrum Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji oraz rejonowym i parafialnym ośrodkom przygotowania do ŚDM.

Dzięki tym trzem dniom KSM-owicze oraz inni młodzi ludzie mogli poczuć cząstkę atmosfery Światowych Dni Młodzieży, do których – dzięki temu spotkaniu – zaczęli się przygotowywać.

A tak przezywał AŚM w Piekarach Oddział KSM Józefka


Dopiero co skończyło się Archidiecezjalne Święto Młodych, a my już nie potrafimy doczekać się następnego! Te trzy dni umocniły nas, napełniły wiarą i nadzieją i sprawiły, że biegamy sobie teraz jak radosne skowroneczki! W przyszłym roku po prostu nie wolno Wam przegapić tego spotkania! Naprawdę trudno opowiadać, kiedy ma się w sobie takie emocje – najwięcej mówi nieschodzący z twarzy uśmiech! Doświadczyć tyle miłości – ze strony ludzi, ale przede wszystkim tej pochodzącej od Boga – BEZCENNE!

Dziękujemy wszystkim za uśmiechy, pomoc, wspólnotę! BYLE DO PRZYSZŁEGO ROKU! Pamiętajcie tylko o naszych wzorach – bł. Karolinie oraz bł. Piotrze Jerzym Frasstim, a także o pierwszym z mega ważnych dla nas zdań – “Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo Niebieskie”.